Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend v jižních Čechách

27. 4. 2009

Do Budějovic jsme vyrazili jako tradičně již v pátek. Večer jsme dojeli do Hluboké, kde jsme byli ubytováni na loveckém zámečku ve staré oboře. Tentokrát s námi vyrazila i Bryta s paničkou.

V sobotu ráno jsme vyrazili na výlet do Českého Krumlova. Prošli jsme centrum a okolí hradu a zámku. Na nádvoří jsme nemohli, protože je tam vstup se psi zakázán. Po poledni jsme si dali něco malého k snědku a vyrazili ještě do zámecké zahrady. Odpoledne jsme se vrátili do obory, kde jsme ogrilovali klobásky a hermelínky a večer jsme oslavili Markův svátek.

Téměř při každé cestě oborou jsme viděli několik stád daňků. To je asi jediná nevýhoda ubytování v oboře. Pejsci musí být stále na vodítku, aby se v nich náhodou neprobudil lovecký pud. Ale pozorování daňků je velký zážitek.

V neděli ráno jsme vyrazili na výstaviště v Budějovicích. Ve třídě otevřené mělo být 5 psů, ale jeden nepřijel, tak jsme nakonec byli čtyři. Nejdřív jsme získali V1 CAC a potom jsme s vítězem z mezitřídy běhali o CACIBa, kterého jsme získali. O BOBa jsme běhali s nejlepším mladým psem a ségrou po tatínkovi Astou, která BOBa nakonec získala.

Bryta se tentokrát nevystavovala, jenom si zvykala na prostředí výstavy. Myslím, že to zvládne.

Po návratu z výstaviště jsme pejsky konečně pustili do řeky, však jsme jim to slibovali celý víkend. Moc si to užili (alespoň něco - výstava je prý pěkná otrava). Zbalili jsme věci a vyrazili jsme k domovu.

Nevím čím to je, ale zdejší výstava pro nás zatím vždy skončila úspěchem. Je to místo, kam se rádi vracíme.

Fotečky z výstavy a výletu na rajčeti.

Další fotečky na rajčeti od Katky a Bryty