Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciální výstava a bonitace Knížecí rybník

18. 5. 2009

V pátek 15. května jsme se po cvičáku vydali na dalekou cestu do kempu Knížecí Rybník u Tábora, kde se v sobotu konala speciální výstava hovawartů a v neděli svod a bonitace. Po dlouhé a klikaté cestě, kterou vybíral Míra (Páníček od Bryty)jsme konečně dorazili na místo. Podle mapy vypadal kemp dost velký, tak jsme měli strach, abychom nebyli moc daleko od všeho dění. Dostali jsme na výběr, zda chceme chatku s kuchyňkou nebo bez. Všichni hlasovali pro kuchyňku a dobře jsme udělali. Náš srub, který asi za nedlouho bude připomínat spíš hausbót, protože asi sjíždí směrem k vodě, byl přímo u kruhů. kde probíhala výstava i svod a bonitace, takže byl Čikoušek vždy až do poslední chvíle v klidu a v suchu a ven šel až těsně před posuzováním, takže byl čilý a suchý (skoro celou sobotu pršelo).

V sobotu ráno jsme si zašli pro desky a čekali jsme až přijdeme na řadu. Posuzovalo se ve třech kruzích. V jednom byl pan rozhodčí Adlt, který posuzoval štěňata, dorost a třídu mladých psi i feny. V tomhle kruhu byla Bryta, která je nyní ve třídě mladých. Opět se jí to moc nelíbilo, ale nakonec si odnesla pěkný posudek a známku VD.

V druhém kruhu se posuzovali feny a ve třetím jsme byli my. Posuzoval nás pan Volker Wienrich. Naše třída byla, jako obvykle, jedna z nejobsazenějších (přihlášeno bylo 19 psů a nakonec nastoupilo 18). Byli jsme rozděleni na dvě části, protože bychom se najednou nevešli. My jsme byli v druhé půlce. Protože dost pršelo, posuzoval rozhodčí psi jednotlivě a ostatní byli schovaní. Celkem bylo zadáno 13 výborných. Všichni výborní potom bojovali o postup do odpoledního klání o pořadí prvních 4 psů. Čiko se dostal do první čtveřice, a tak jsme netrpělivě čekali na odpoledne, jak to dopadne. Nakonec jsme si vyběhali krásné druhé místo V2 Res. CAC. Posudek je v rubrice „Výstavní úspěchy“. Po skončení výstavy jsme maličko pomohli s přípravou bonitace (skládali jsme desky). Večer jsme zašli na tataráček a po popovídání s pár kamarády jsme šli spát.

V neděli nás čekala významná událost – bonitace. Po zahájení jsme se podívali na ukázku nového povahového testu, abychom věděli, co nás čeká. Pak už jsme podle čísel nastupovali na povahový test. Čiko si vedl dobře. Po kontrole tetovacího čísla následovala střelba, na kterou Čiko reagoval nastavením oušek. Je to zvědavka. Potom jsme si pohráli s míčkem. Chtěli jsme si hrát dál, ale rozhodčí rozhodl, že to stačí, a tak Čiko balónek poslušně pustil. Po průchodu skupinou osob s rušivými vlivy (deštník a houkačka) bylo přivolání do kruhu lidí. Čiko přiběhl rychle a radostně. Posledním bodem povahového testu je ponechání psa u kolíku. Přijde k němu rozhodčí, upustí předmět, zvedne ho a zase odejde. Čiko se tvářil malinko nedůvěřivě, protože se jen tak na potkání s někým nekamarádí, a to se rozhodčímu trochu nelíbilo. Povahovým testem jsme prošli bez problémů. Ještě před posouzením exteriéru jsme se nechali vyfotit do databáze plemeníků a Čikovi byl odebrán vzorek na profil DNA. Psi na bonitaci posuzoval pan rozhodčí Václavík. Po měření a pečlivém posouzení každého kousku těla má Čiko bonitační kód: 5/2a/B8, C1, K3, S1. Byla mu naměřena výška v kohoutku 67 cm.

Po naší bonitaci jsme šli povzbudit Brytu a její sourozence na svod. Brytě se svod taky moc nelíbil, ale nakonec má krásný svodový kód. Potom už jsme pejsky konečně pustili do vody. Moooc se jim to líbilo. Hlavně Čikovi, protože je to asi pes křížený s kachnou. Po vykoupání jsme zašli na oběd, sbalili jsme věci a dali si na oslavu jahůdky se šlehačkou. V průběhu balení si Čiko ještě asi dvakrát zašel do vody.

Pak už jsme se rozloučili s místem, kam se určitě rádi na podobnou akci vrátíme. Domů jsme dojeli po sedmé hodině, úplně mrtví po náročném, ale velmi úspěšném víkendu.

 

Fotečky zatím jen od Katky S.

 

My jich máme moc, takže mi chvíli dá nějaké vybrat.